Harry Potter a Tajemná komnata

16. července 2011 v 17:47 | Angee
Harry se po prvním roce v Bradavicích vrací do Kvikálkova k rodině své zkostnatělé tetičky. Čekají ho dva nezajímavé měsíce plné opovrhování a domácích prací. Skvělý výhled. Jenže to by nebyl Harry Potter, kdyby se nevyskytl nějaký háček, něco výjimečného.
Ovšem, pokud se vám vychrtlý malý mužíček, oblečený do starého prostěradla, s obrovskýma očima a docela podivínským chováním, prý domácí skřítek, zdá být obvyklým bytovým doplňkem, proběhly Harryho prázdniny, přinejmenším ta první část, naprosto obyčejně. Proč mu ale skřítek nechce dovolit vrátit se do Bradavic? Co všechno ví? Co udělá tak hrozného, že strýček Vernon zakáže Harrymu odjet 1. září do Bradavic? A jak se nakonec Harry dostane ze svého malého vězení? Jednoduše dostane a poté dokonce stráví zbytek léta v domě svého nejlepšího kamaráda Rona Weasleyho. Harry se seznámí s jedním ze způsobů kouzelnického cestování, a na vlastní kůži pak pozná i jeho nevýhody. Ocitne se totiž na nechvalně proslulé Obrtlé ulici. Jen co se vymotá ven, hned ho čeká další pohroma v podobě Zlatoslava Lockharta, držitele Merlinova řádu třetí třídy a vítěze soutěže Týdeníku čarodějek o nejkouzelnější úsměv. A nového učitele Obrany proti černé magii, to jen tak mimochodem.
Ani Harryho cesta do Bradavic se neobejde bez nějakého maléru a mladý čaroděj bude potřebovat notnou dávku štěstí, aby se do školy vůbec dostal.
Hned od začátku je prostě jasné, že tento rok bude náročný. Ani samotný Brumbál přeci netuší, kdo se snaží zabít jeho studenty. Kdo dokáže otevřít Tajemnou komnatu, bájnou skrýš, kterou na škole zanechal jeden z jejích zakladatelů?
Mocnosti zla mají jednoduše příliš dlouhé prsty a strkají je úplně všude…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama