Novinky o Pottermore

24. července 2011 v 19:30 | Angee |  Novinky
Připravovaný internetový portál Pottermore, který propaguje samotná JK Rowlingová, už dávno vzbuzuje velký zájem - ať už mezi kouzelníky, mudly, či sovami. Pokud stále celkem nerozumíte, jaký je účel tohoto projektu, Pottermore tým vám to objasní. Pomocí oficiálního blogu vyzpovídal všechny hlavní základny fanoušků a zjistil tak, co fanoušky nejvíce zajímá. Členové týmu pochopitelně odmítají všechno prozradit, ale dali nám tak alespoň odpovědi na všechny základní otázky. Zároveň se objevily novinky o propojení Google služeb s Pottermore.
Bude Pottermore dostupný ve více jazycích?
Ano. Ze začátku bude Pottermore dostupný v angličtině, francouzštině, němčině, italštině a španělštině. V budoucnu chceme uvést další jazyky - včetně japonštiny a korejštiny ještě v letošním roce. O dostupnosti nových jazyků budeme informovat přímo na blogu Insider.

Bude Pottermore zdarma?
Ano, přístup na stránku Pottermore bude absolutně zdarma; za použití stránky nebudete muset nic platit. Pottermore Obchod bude obsahovat předměty, které si můžete zakoupit, ale co si koupíte záleží na vás a neovlivní to váš postup v příběhu, protože stránka Obchodu leží mimo online zážitky z čtení.

Můžete prosím vás vysvětlit, co znamená 'online zážitek ze čtení'? V jaké míře mohu já, jako uživatel Pottermore, ovlivnit příběh? Nebyl už Harryho příběh vyřčen?
Nejlepší je představit si Pottermore jako interaktivního, ilustrovaného průvodce ke knihám. JK Rowlingová chtěla vytvořit stránku, na níž mohou její příběhy nadále žít a na níž je mohou čtenáři zkoumat z nového pohledu. Navíc můžete probádat nový materiál od JK Rowlingové o Harryho světě, budete moci zažít klíčové momenty (například zařazování s Moudrým kloboukem) a přispět vlastními komentáři, myšlenkami a výtvarnými díly pro všechny postavy, předměty a místa, na které narazíte.

Takže Pottermore není masivní online multiplayer hra jako World of Warcraft, nebo hra na sociální síti jako Farmville?
Není. Budou tam sice nějaké jednoduché hry na provedení (například budete moci vařit v kotlíku). Pottermore je hlavně o knihách: možnost novým způsobem zažít Harryho příběh a objevit všechny dodatečné informace, které JK Rowlingová napsala.

Dá se říci, že Pottermore je sociální sítí pro fanoušky Harryho Pottera?
Ani ne. Pottermore se nesnaží konkurovat sociálním sítím jako Facebook nebo Harry Potter fórům, zda fanouškovským sítím, které již existují. Po přihlášení na Pottermore budete moci najít a pozvat vašich přátel na Facebooku (pokud máte 13 +) a nechávat komentáře ve vaší klubovně a ve Velké síni, ale Pottermore není sociální síť, na které můžete sdílet osobní informace nebo chatovat ve fórech.

Viděl jsem Sony logo nahoře Pottermore. Co má Sony společného s touto stránkou?
Sony je hlavní partner Pottermore. Konzultovali jsme to s nimi a podíleli se na vývoji stránky a poskytnou sérii produktů a služeb pro Pottermore uživatele.

Potvrdil jsem svůj email Pottermore stránce - znamená to, že jsem registrovaný na Pottermore.com?
Ještě ne. Pokud jste potvrdili svoji emailovou adresu, využijeme to a dáme vám vědět, když bude registrace otevřena pro všechny. Jinými slovy, po přijetí emailu od nás budete moci navštívit Pottermore.com a dokončit proces registrace.

Co se stane 31. července?
Nechceme pokazit překvapení, ale na Pottermore.com se 31. července něco děje. Navštivte stránku, nebo sledujte náš blog či Twitter.

Je twitter Pottermore Owl oficiální?
Ne, není - kéž to napadlo nám!
V jakých formátech budou e-knihy dostupné? Budu je moci číst na iPad / Sony eReader / Kindle .. ? ?
Pottermore Obchod by se měl otevřít v říjnu. Chceme poskytnout e-knihy v co nejvíce formátech. Již brzy poskytneme více informací.

S novinkami nás věru nenechaly dlouho čekat - objevily se zprávy, že společnost Google pomůže při tvorbě e-knih:
Pottermore a Google spojují své síly a integrují Pottermore s několika Google službami a API. Takže když se na stránce Pottermore.com začátkem října objeví e-knihy Harryho Pottera, tyto bestsellery budou ve spojených státech dostupné přes platformu Google eBooks. Po zakoupení Harry Potter e-knihy z Pottermore si můžete vybrat, zda si ji chcete nechat v Google Books knihovně, nebo zda ji chcete použít přes ostatní platformy.

Zároveň bude platební stránka Google Checkout preferovaná jako zprostředkovatel při placení za nákupy na Pottermore.com.

Google vlastní i Youtube server a už brzy můžeme na něm očekávat další videa po prvním prohlášení JK Rowlingové z 23. června.
zdroj: priori-incantatem.sk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama